اپیلاسیون یا وکس(Wax)

اپیلاسیون یا وکس کردن که به آن موم انداختن هم گفته می‌شود یک روش برای کندن موهای زائد از ریشه است و این روش را می‌توان روی همه قسمت‌های بدن و صورت اعمال کرد. در این روش یک موم چسبناک با حرارت گرم می‌شود و روی پوست بدن مالیده می‌شود. این موم به پوست و موهای زائد بدن می‌چسبد و وقتی سفت می‌شود با سرعت از روی آن جدا می‌شود و موهای زائد را با خود از ریشه می‌کند. در این روش باید پوست کاملا تمیز و بدون چربی باشد و موها هم باید به حد کافی بلند باشند تا موم قدرت چسبندگی روی آن را داشته باشد و بتواند آن‌ها را از ریشه بکند، گاهی ممکن است لازم باشد که موم انداختن روی هر ناحیه دو تا سه بار مکرر انجام شود تا تمام موها از ریشه جدا شوند. این روش یک روش موقت برای حذف موهای زائد است و رشد مجدد موها ممکن است یک تا دو ماه به طول بینجامد. واضح است که جدا کردن تعداد زیادی مو از ریشه می‌تواند دردناک باشد و به همین دلیل اپیلاسیون روی قسمت‌های مختلف پوست به خصوص قسمت‌هایی که موهای فشرده‌تری دارد دردناک‌تر است.

انواع وکس:

وکس گرم

وکس گرم که معمولا به صورت سرد در قوطی به فروش می‌رسد، از روش های رایج اپیلاسیون و رفع موهای زائد می باشد . برای استفاده از وکس گرم بایستی آن را با ماکروویو نرم کنید. یکی از بهترین روش های موجود برای رفع موهای زائد وکس گرم است . وکس گرم به راحتی روی پوست پخش شده و موها در طی حرارت گرم و نرم می شود . درد ناشی از وکس گرم خیلی کم است .

سالن زیبایی زهرا زارع

اپیلاسیون

وکس سرد

 یکی از انواع وکس ، وکس سرد است . وکس سرد به گرم کردن نیازی ندارد. این وکس بلافاصله بعد از خارج شدن از ظرف به طور مستقیم روی پوست قابل استفاده است .استفاده از وکس سرد بسیار آسان است ، ولی به دلیل اینکه وکس سرد، سفت است، باید مدت زمان بیشتری روی پوست مالیده شود و برای اینکه موها به طور کامل از سطح پوست جدا شود، باید وکس به خوبی در سطح پوست پخش شود. استفاده از  وکس سرد در مقایسه با وکس گرم دردناک تر می باشد .

سالن زیبایی زهرا زارع

اپیلاسیون

چگونه می‌توان یک اپیلاسیون موفق و با تاثیر طولانی‌تر داشت؟

لایه برداری منظم در فواصل بین جلسات اپیلاسیون یک روش عالی برای از بین بردن سلول‌های مرده است چون این کار نه تنها پوست را صاف و شفاف می‌کند بلکه از رشد موها به داخل نیز جلوگیری می‌کند. دو تا سه روز پس از وکس کردن، این لایه برداری را شروع کرده و به صورت فیزیکی یا شیمیایی متناسب با نوع پوست خود حداقل هر هفته یک بار انجام دهید.

استفاده از مرطوب کننده را هم فراموش نکنید تا پوست شما کمتر دچار آسیب شود. با این کار تاثیر اپیلاسیون طولانی‌تر شده و موها به طور منظم و طبیعی رشد خواهند کرد و شما شاهد تحریک و التهاب و رشد موها زیرپوستی نخواهید بود.

سالن زیبایی زهرا زارع

اپیلاسیون

سالن زیبایی زهرا زارع، همراه با تیم حرفه ای و مجرب جهت انجام خدمات وکس و اپیلاسیون در خدمت همه ی شما عزیزان می باشد. لطفا جهت مشاوره رایگان و تنظیم وقت مراجعه و بازدید، با شماره های 02144479891 و 02144479892 تماس حاصل فرمایید , برای مشاهده ی نمونه کارهای ما و اطلاع از جدیدترین مدل های آرایش و زیبایی، به صفحه ی ما در اینستاگرام به آدرس zahrazare.makeupe.hairstyle بپیوندید.

تماس جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر :