خدمات میکاپ

میکاب به معنی برجسته سازی اجزای صورت و محو نواقص صورت است. اگر میکاپ را طور صحیح انجام نشود چهره ی شخص حالت مصنوعی به خودمی گیرد. با انجام خدمات میکاپ صحیح می توانید عیب های صورت خود را تا حد امکان کاهش دهید و زیبایى صورت خود را چندین برابر کنید.

میکاپ چیست

تفاوت گریم با میکاپ

گریم به معنی به کار بردن تکنیک سایه و روشن جهت اصلاح چهره شخص می باشد. گریم همیشه بدون رنگ و فقط با سایه روشن همراه است. از گریم برای پوشاندن بخش هایی از صورت که ایرادی دارد استفاده می شود، که معمولا با استفاده از تکنیک سایه روشن و یا استفاده از رنگ های تیره تر و یا روشن تر ایراد های صورت را محو می کنند. میکاپ به معنی آرایش صورت با مواد آرایشی می باشد.

در واقع همان آرایش عادی صورت را میکاپ می گویند، توجه داشته باشید که در میکاپ به چهره رنگ می دهیم تا چهره شخص جذاب تر و زیباتر شود.

میکاپ آرتیست کیست

میکاپ آرتیست، هنرمند آرایشگری است که کار گریم و آرایش بانوان را انجام می دهد. یک میکاپ آرتیست واقعی، هنرمندانه با مواد آرایشی کار می کند و سعی دارد بعد میکاپ آرتیستاز شناخت صورت افراد، زیبایی های درونی هر چهره را شناسایی کند. او می داند که هر چهره آرایش خاص و منحصر به خود را می طلبد. چنین فردی با معجزه ی رنگ ها آشناست. قرینه سازی را می داند. به تاثیر هارمونی رنگ ها و سازگاری آن با پوست صورت به خوبی آگاه است. میکاپ آرتیست ها امروزه طرفداران بسیاری دارند. بسیاری از عروس خانم ها در روز جشن عروسی شان به دنبال تغییرات فاحش نمی روند. آن ها می خواهند چهره ی طبیعی شان را زیباتر نمایش دهند. برای همین کار میکاپ آرتیست مهم و اثر گذار تلقی می شود.

سبک های میکاپ

 • سبک کلاسیک

 • سبک اروپایی و آرایش لایت و سبک

 • سبک شرقی و استفاده از رنگ های زنده

 • سبک عربی و آرایش با غلظت بالا

 • سبک هالیوودی و تمرکز بر متعادل سازی چهره

میکاپ سبک کلاسیک

سبک کلاسیک بر این مبنا طراحی شده است که اگر چشم ها به صورت غلیظ آرایش شده باشد باید از رژ لب های ملایم استفاده کرد و بلعکس. یعنی در صورت استفاده از رژ لب های غلیظ مانند قرمز ، زرشکی و … باید از سایه های ملایم تری در ناحیه چشم ها استفاده نمود. در میکاپ کلاسیک استفاده از خط چشم و رژگونه بلامانع است اما بیشتر بر روی آرایش لب و آرایش چشم تاکید می شود.

میکاپ کلاسیک

 میکاپ سبک اروپایی

در سبک اروپایی به دلیل استفاده از رنگ های بسیار ملایم آرایش لایت نیز گفته می شود. در این سبک نسبت به تمام مدل های آرایشی از رنگ های ملایم تری استفاده می شود و میزان استفاده از رنگ ها در اجزای صورت به یک اندازه می باشد. در میکاپ لایت هدف بیشتر پوشاندن نواقص صورت و ایجاد تغییرات کوچک برای زیباتر شدن صورت می باشد تا به چشم آمدن رنگ های آرایشی.

میکاپ اروپایی

میکاپ سبک شرقی

در میکاپ شرقی از رنگ های شاد و زنده مانند سبز و آبی و صورتی برای آرایش چشم استفاده می شود، همچنین استفاده از رنگ های شاد برای لب نیز محدودیتی ندارد بنابراین شاهد یک میکاپ رنگی در این سبک خواهیم بود که بسیار به چشم می آید.

میکاپ سبک شرقی

میکاپ سبک عربی

آرایش غلیظ در میکاپ عربی به دلیل استفاده از رنگ های گرم و تیره به میزان بالا شاهد یک آرایش غلیظ خواهیم بود. استفاده زیاد از رنگ های چرب و براق باعث شلوغ شدن و تغییرات زیادی در چهره فرد می شود و اصلا هیچ شباهتی به سبک های آرایشی دیگر ندارد. در این سبک در تمام اجزای صورت ( چشم ، ابرو ، گونه و لب  ) استفاده از رنگ های تیره بلامانع است. ابروهای پررنگ ، خط چشم بلد و سایه های گرم ، گونه های برجسته و رژ لب غلیظ از ویژگی های بارز سبک عربی می باشد.

میکاپ سبک عربی

سبک هالیوودی

در میکاپ هالیوودی سعی می شود تا با استفاده از آرایش میان اجزای صورت تناسب خاصی برقرار کرد. در این سبک تنها از رنگ های نزدیک به رنگ پوست استفاده می شود تا چهره حالت طبیعی خود را حفظ کند. در سبک هالیوودی میان آرایش چشم و لب تفاوت زیادی وجود دارد. چشم ها را با استفاده از یک سایه تیره و یا خط چشم کمی بلد کرده و از یک برق لب یا رژ بسیار ملایم نزدیک به رنگ لب برای آرایش لب ها استفاده می شود، یکی از ویژگی های آرایش هالیوودی ابروهای طبیعی و بدون آرایش می باشد زیبایی این سبک را دو چندان می کند.

میکاپ سبک هالیوودی

بهترین روش های پاک کردن میکاپ کدامند؟

بعد از گذراندن یک روز با میکاپ، حالا وقت پاک کردن آرایش و استراحت دادن به پوست است. برای داشتن یک پوست سالم و سرحال حتما باید آن را پاک کنید تا پوست پاک کردن میکاپبتواند به اصطلاح نفس بکشد. روش های زیادی برای پاک کردن پوست وجود دارد اما بهتر است برای این کار از موادی استفاده کنید که برای پوست مفید نیز باشد. انواع مواد مفید برای پاک کردن پوست عبارتند از:

 • دستمال مرطوب کودک
 • بخور
 • ترکیب شیر و روغن بادام شیرین
 • روغن بچه
 • شیر پاک کن
 • شامپو بچه
 • فوم های پاک کننده

سالن زیبایی زهرا زارع، همراه با تیم حرفه ای و مجرب جهت انجام خدمات میکاپ در خدمت همه ی شما عزیزان می باشد. لطفا جهت مشاوره رایگان و تنظیم وقت مراجعه و بازدید، با شماره های 02144479891 و 02144479892 تماس حاصل فرمایید , برای مشاهده ی نمونه کارهای ما و اطلاع از جدیدترین مدل های آرایش و زیبایی، به صفحه ی ما در اینستاگرام به آدرس zahrazare.makeupe.hairstyle بپیوندید.

تماس جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر :