آموزش رنگ، مِش و هایلایت مو

هایلایت کردن به معنای ایجاد رگه های روشن مو، در لا به لای موهای تیره ی سر است. هایلایت مو با یک آرایش ساده می تواند چهره ی شما را زیباتر بکند. البته باید توجه داشته باشید که هایلایت یک کار تخصصی است و اگر آرایشگر شما خلاقیت داشته باشد و مدل های جدید و متنوعی به شما پیشنهاد بکند، قطعا نتیجه ی کار بهتر خواهد بود.

در ادامه برخی روش های رنگ آمیزی مو را بررسی می کنیم.

روش های هایلایت کردن مو

1- هایلایت با کلاه:

در این روش کلاه مخصوص هایلایت که دارای منافذی در سطح خود است روی سر قرار می گیرد و تکه هایی از مو به طور نامنظم از منافذ کلاه خارج می شود و با رنگ مش مو با کلاهدلخواه مشتری رنگ می شود. در اغلب موارد رنگ هایلایت چند درجه روشن تر از رنگ موی سر انتخاب می شود تا رگه های روشن بتوانند به خوبی لا به لای مو خودنمایی کنند. بعد از برداشتن کلاه شما شاهد تکه های روشن مو در میان موهای تیره ی سر خواهید بود. .

2- هایلایت با فویل:

در روش دیگر فویل ها به شکل مستطیل و بلند تر از طول موها، برش داده می شود و تکه های رنگ شده‌ی مو داخل فویل قرار می گیرند. بعد از رنگ گرفتن موهای داخل مش مو با فویلفویل، شاهد تکه های هایلایت شده در میان موهای سر خواهیم بود که شکل و شمایل زیبایی به موهای سر داده اند.

مدل های رنگ کردن مو

  • آمبره(Ombre)

  • سامبره(Sombre)

  • بالیاژ (Balayage)

  • لولایت(Lowlight)

  • سان لایت(Sunlight)

سالن زیبایی زهرا زارع، همراه با تیم حرفه ای و مجرب جهت انجام خدمات رنگ، مش و هایلایت مو در خدمت همه ی شما عزیزان می باشد. لطفا جهت مشاوره رایگان وتنظیم وقت مراجعه، با شماره های 02144479891 و 02144479892 تماس حاصل فرمایید , برای مشاهده ی نمونه کارهای ما و اطلاع از جدیدترین مدل های آرایش و زیبایی، به صفحه ی ما در اینستاگرام به آدرس zahrazare.makeupe.hairstyle بپیوندید.

درباره ی هایلات و شیوه های مختلف انجام آن، بحث های بسیاری وجود دارد. بر اساس رنگ هایی که فرد برای هایلایت انتخاب می کند همچنین هماهنگی هایلایت با زمینه ی رنگ اصلی، می توان روش های مختلفی را عنوان کرد که هر کدام تعریف خاص خود را دارند. رنگ مو دیگر مثل زمان های قدیم یک تکنیک ثابت ندارد. خانم های امروزی دنبال تنوع هستند، هر کدام از روش های هایلایت می تواند برای بخشی از خانم ها جذابیت داشته باشد در ادامه انواع روش های رنگ کردن مو را توضیح می دهیم:

آمبره کردن مو(Ombre)

روشی که در آن با ایجاد یک طیف رنگی جالب، قسمت های پایینی مو، نسبت به قسمت های بالایی، روشن تر دیده می شوند، آمبره کردن مو نامیده می شود. ایجاد این سایه روشن در موهای بلند زیبایی بیشتری دارند، چرا که هر چقدر موی سرتان بلند تر باشد این تضاد رنگی بیشتر به چشم خواهد آمد. آمبره کردن یکی از پر طرفدارترین شیوه های رنگ کردن به شمار می آید. اگر در این روش از سایه هایی که با رنگ طبیعی چهره، مو و چشم هماهنگی بیشتری دارند، استفاده کنید، زیبایی کار بیشتر خواهد شد.

آمبره کردن مو

سامبره کردن مو(Sombre)

سامبره کردن، یکی از تکنیک های آمبره است که ترکیبی از آمبره و بالیاژ به شمار می آید. این تکنیک جدید دقیقا بر عکس روش آمبره کردن است. در این روش ریشه ی موها روشن و انتهای موها تیره رنگ می شود. سامبره به دلیل هماهنگی بیشتر بین تیرگی و روشنی در بخش های ابتدایی و انتهایی موی سر، جذابیت بیشتری دارد و زیبایی بیشتری به مو می بخشد.تفاوت امبره و سامبره و بالیاژ

بالیاژ کردن مو(Balayage)

بالیاژ کردن یکی از تکنیک های هایلایت مو است. در این روش شما نیازی به استفاده از کلاه یا فویل برای هایلات کردن موهایتانندارید. در بالیاژ کردن، سایه هایی روشن و ملایم در میان مو ایجاد می شود که هم یک نمای زیبا و سه بعدی به موهای فرد می دهد و هم باعث پر پشت دیده شدن موهای سر می شود. در این روش دیگر لازم نیست نگران رشد موها و از دست دادن هایلات آن ها باشید، چرا که بالیاژ با افزایش طول موها، زیبایی اش را همچنان حفظ می کند. این تکنیک مدرن، برای انواع موهای کوتاه و بلند مناسب است. بالیاژ در ریشه ی مو تیرگی ایجاد کرده و در انتهای موها روشنی بسیار زیبایی ایجاد می کند.

لولایت کردن مو

لولایت کردن، دقیقا برعکس عمل هایلایت است. یعنی به جای ایجاد طیف روشن در یک زمینه ی تیره، یک طیف تیره در یک زمینه ی روشن ایجاد می شود. مثل هایلایت کردن مو از دو روش کلاه و فویل می توان برای لولایت کردن استفاده کرد. این روش برای کسانی که دارای موهای روشن هستند بسیار مناسب است. همچنین برای خانم هایی که از رنگ موهای خود ناراضی هستند و از تغییر شکل موهای رنگ شده شکایت می کنند، لولایت روش خوبی است. در این روش می توان بدون استفاده از دکلره و ترمیم، موهای فرد را یک دست و زیبا کرد.

لولایت مو

لولایت خاکستری تیره


لولایت بلوند

لولایت بلوند

سان لایت کردن مو

سان لایت هم ایجاد تکه های بلوند در یک زمینه ی روشن است. با کمک رنگ بلوند تکه هایی روشن تر از زمینه ی روشن مو، در لا به لای موهای فرد ایجاد می شود. همچنین می توان از محل رویش مو تا تاج سر را جدا کرده و به طول کامل دکلره کرد. روش سان لایت برای زمینه های تیره هم انجام می شود.

تفاوت هایلایت و لولایت مو

شاید این دو مشابه به نظر برسند اما لولایت و هایلایت تفاوت زیادی دارند. این دو روش از جهات مختلف عکس یکدیگر عمل می کنند. در اینجا به تفاوت های اصلی هایلایت و لولایت نگاهی می اندازیم.

  • گرچه در این باره قانون مشخصی وجود ندارد اما هایلایت روی موی تیره ظاهر بهتری داشته (مانند طیف قهوه ای و مشکی) و لولایت روی موی روشن تر (مانند طیف بلوند و قهوه ای روشن).
  • شاید هایلایت رویایی به نظر برسد اما از آنجایی که مو دکلره می شود می تواند به مو آسیب برساند. در حالی که در لولایت مو فقط رنگ می شود و آسیب خاصی وجود نخواهد داشت.
  • گرچه هایلایت و لولایت به مو ابعاد جدید می بخشند اما هایلایت درخشش مو را افزایش می دهد و لولایت عمق و حجم مو را.
  • انتخاب هایلایت یا لولایت به فصل هم بستگی دارد. معمولا هایلایت در تابستان زیباتر است و مو را درخشان تر نشان می دهد. از سو دیگر رنگ های تیره در زمستان دیدنی تر هستند.

سالن زیبایی زهرا زارع، همراه با تیم حرفه ای و مجرب جهت انجام خدمات رنگ، مش و هایلایت مو در خدمت همه ی شما عزیزان می باشد. لطفا جهت مشاوره رایگان و تنظیم وقت مراجعه، با شماره های 02144479891 و 02144479892 تماس حاصل فرمایید , برای مشاهده ی نمونه کارهای ما و اطلاع از جدیدترین مدل های آرایش و زیبایی، به صفحه ی ما در اینستاگرام به آدرس zahrazare.makeupe.hairstyle بپیوندید.

تماس جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر :